10 найбільш незвичайних річок і озер світу

На нашій планеті повно різних місць і об’єктів, які схожі або мають форму чогось з нашого повсякденного життя, якихось речей і символів.

Найбільш видовищно за рахунок кольорового контрасту виглядають озера і річки, частину з яких спеціально створили люди, а частина – сама природа.

Пара озер у формі всесвітнього символу любові – серця. Перше озеро знаходиться в Кореї …

… А друге – на висоті приблизно 1398 метрів над рівнем моря в менш замороженій місцевості індійської Керали, на території красивого району Вайянад, близько Піка Чембра. З площею поверхні в 1 827 квадратних метрів це серце невелике, але зате досить тепле. Озеро, до речі, так і називають – “Нeart of Wayanad”.

“А” – озеро
Наступне озеро в нашому списку (хоча правильніше назвати це водоймою), має форму літери “А”. Фото зроблено з повітряної кулі. Розташоване озеро в Польщі.

“Озеро Джеймса Бонда”
Навіть при швидкоплинному погляді видно, що до створення цієї водойми доклала руку людина. От тільки ніхто не збирався робити озеро саме у формі пістолета. Озеро вирили в 70-х, коли для будівництва шосе знадобилося багато піску. Своєю формою воно зобов’язане розташуванню ділянок землі, які були куплені з цією метою. Це бельгійське озеро користується популярністю у представників водного спорту, сюди також переміщається частина води з річки Демер в разі повені.

Озеро-людина
Відразу видно, що це озеро створено людиною. Мовляв, створили собі подібного. Ця 140-метрова фігура людини знаходиться в бразильській Борбореме.

Водоймища-підкови

Це озеро у формі підкови розташоване вздовж Червоної річки близько Морріса в канадській Мантібобе. Взагалі озера такого типу не так рідкісні – вони утворюються в результаті відокремлення відрізка від основного русла ріки, але саме це озеро є одним з найбільш ідеальних прикладів підковоподібних водойм.

А це всього лише один з рукавів річки Колорадо, розташованої трохи вниз за течією від озера Пауелл в межах Glen Canyon National Recreation Area. Називається цей рукав Arizona’s Horseshoe Bend (Арізонський підковоподібний вигин), але якщо пустити річку прямо, в обхід цього вигину, – вийде ще одне ідеальне Підковоподібне озеро. Особливо вражаючий вид відкривається, якщо дивитися на річку з 305-метрового скелі, що знаходиться над нею.